Droga do gwiazd

Mistrzostwa Makijażu MUA Familia

Jak dziś wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy jako ludzie nie zaczęli ze sobą współpracować? Mamy za sobą tysiące lat rozwoju cywilizacji, przez które tysiące ludzi dołożyło swoją cegiełkę by posunąć świat na przód. W wielu dziedzinach dalszy rozwój przekracza już możliwości pojedynczej osoby. Na sukces przedsięwzięcia pracują już nawet nie pojedyncze zespoły, a korporacje składające się z setek zespołów. Jednakże, jak napisał w książce Pracować inaczej Frederic Laloux, obecnie ta forma organizacji pracy jest daleka od ideału. Co jako wizażystki możemy w związku z tym zrobić, by odnaleźć się w szybko zmieniającej się rzeczywistości?

Możemy współpracować – bliżej niż kiedykolwiek. Możemy nasze relacje opierać na partnerstwie i zaufaniu. Możemy tworzyć nową rodzinę. Przykładów na to jak dobrze jest pracować razem znajdziemy dużo w pokrewnych branżach. Ale gdyby tak pomimo nadmiaru pracy (sukcesu?) pójść we współpracy jeszcze dalej i poszukać w tym wszystkim jeszcze jakiejś innowacyjności? A gdyby tak razem poszukiwać sposobów na to, jak pracować nie tylko lepiej, ale i czerpać z tego większą satysfakcję? Jeśli będziemy otwarcie mówić o swoich problemach i uczuciach to jest szansa, że wspólnie uda się znaleźć jeszcze lepsze rozwiązania.

Także co udało się wymyślić 5 doświadczonym wizażystkom? Mistrzostwa Makijażu w których każda z nas miała zapewnione jednakowe warunki, czyli: ta sama modelka, ten sam temat i ten sam fotograf. Miałyśmy za to różne pomysły na stylizację i makijaż. Sam temat został wybrany w anonimowym głosowaniu. Co więcej, poszczególne prace były wykonane w różne dni, żeby nie można było podejrzeć jak działały inne osoby (i nie przemęczyć Natalki). Zwyciężczyni również została wybrana poprzez głosowanie, ale o tym kto wygrał napiszemy innym razem. Poza punktacją każda z nas dowiedziała się także co, według pozostałych, można byłoby poprawić. Dzięki temu przeprowadziłyśmy najuczciwsze mistrzostwa o jakich byłyśmy w stanie pomyśleć, zrealizowałyśmy wspólnie naprawdę duży projekt, po którym poza wspomnieniami pozostaną nam chociażby zdjęcia, które zamieszczamy poniżej. Takie cudne rzeczy wychodzą, gdy spotyka się 5 artystycznych dusz.

Jest to jedynie pierwszy przykład tego, co wspólnie można osiągnąć pracując inaczej. Zachęcamy Was do tego, by poszukiwać osób, które mają podobne cele albo problemy. Życzymy Wam byście wspólnie osiągnęły coś, co będzie inspiracją nie tylko dla innych makijażystek, ale może nawet osób z innych branż. Trzymamy za Was kciuki.

MUA: Agnieszka Krzyżowska, Iwona Miernik, Katarzyna Kowalik, Katarzyna Mrożek, Katarzyna Zielińska

Modelka: Natalia Szura

Zdjęcia: Focused on Beauty